Pozadí

Osazování:

Pro osazování používáme materiál dodaný zákazníkem nebo součástky zajišťujeme u našich renomovaných dodavatelů za příznivé ceny. Vždy také respektujeme požadavky na nutnost dodržení výrobce případně předepsaného dodavatele. Provádíme také dodávky mechanických dílů.

Ruční osazování

Desky osazujeme ručně nebo strojně s ohledem na objem výroby. Menší výrobní série osazujeme ručně, větší pak strojně s použití automatu pro osazení SMD součástek s následným pájením přetavením reflow a pájením klasických součástek na vlně.

Pro strojní osazování SMD zpracujeme podklady pro výrobu sít nebo dodáme vyrobené šablony leptané, řezané laserem nebo vrtané.

Strojní osazování

V důsledku poptávky komplexních služeb podpory vývoje elektroniky jsme se rozhodli pořídit novou linku pro strojní osazení a pájení SMD součástek. K osazování používáme flexibilní automat od firmy FRITSCH vybavený automatickým dispenzerem, díky kterému není nutné na menší série vždy pořizovat osazovací šablonu, a tím výrazně ušetřit. Pro zpracování větších sérií se používá poloautomatický sítotisk také od firmy FRITCH. Pájení se provádí přetavením v reflow peci s následným ručním nebo ultrazvukovým mytím osazených desek.

Osazovací automat

S pomocí popsané osazovací linky je možné výrazně zkrátit dobu od vývoje vzorku a jeho návrhu až po předání prvních osazených prototypů, a tím rychleji spustit následné výrobní série. Velmi se nám osvědčilo vytvoření návrhu desek plošných spojů s ohledem na jejich navazující výrobu a následné osazování. To nám umožňuje již od začátku návrhu zohlednit všechny nutné technologické požadavky pro zajištění kvalitního osazení.

Parametry automatu:

FRITSCH PlacePRO – modulární osazovací automat vhodný i pro prototypovou výrobu:

rozměr desek min.: 5 x 5mm
rozměr desek pl. spojů max.: 500 x 360mm
rozsah velikostí osazovaných souč. 0201 až 45 x 45mm
centrovací systém laserový - optický
rozlišení X Y: 0,5 μm
rozlišení Z: 8 μm
rozlišení v rotaci: ≤ 0,004˚
přesnost laserového systému: 100 μm
přesnost optického systému: 40 μm
integrovaná dispenzní jednotka  

Testování:

Testování

Specializujeme se také na ruční osazení vývojových vzorků i velmi složitých DPS a jejich opravy. Nabízíme možnost testování a oživování desek i celých elektronických zařízení, jejich montáž a kompletaci a to i včetně výroby kabeláže.